Alicja Siarkiewicz

Getsvedjeberget – szwedzkie mini Predikstolen

Od pewnego czasu w mediach społecznościowych głośno jest o takim naszym lokalnym mini Predikstolen. Miejsce zrobiło się popularne i przyciąga wielu turystów, co sprawiło, że średnio chciałam tam iść. No ale widoki piękne, spacer krótki i znajomi wyciągnęli więc poszliśmy.

Dojazd

Szlak rozpoczyna się przy Skuleberget Havscamping. Jest to camping niedaleko Parku Narodowego Skuleskogen, przy drodze E4. Dojazd jest bardzo dobrze oznakowany. W razie braku miejsc parkingowych za punk wyjściowy można wziąć parking przy samym Skuleberget lub Friluftsbyn.

Na szlaku

Cały szlak to około jeden kilometr do "Predikstolen", czyli popularnej skałki, na której można usiąść, zwiesić nogi i zrobić super zdjęcie (jeśli czuje się taka potrzebę). Trasa jest krótka, ale dość stroma i kamienista. Czas przejścia to około 20 minut dla osoby dorosłej. My szliśmy z dziećmi i zajęło nam to 35 min (dzieciaki większość trasy szły same!) Gjetsvedjeberget spacer.

Getsvedjeberget - mini Predikstolen

Z góry można podziwiać takie oto widoki na Wysokie Wybrzeże. Moje ulubione widoki. Gjetsvedjeberget prediskstolen. Na szlaku spotkaliśmy ludzi z małymi bobasami, biegaczy ale także emerytów. Polecam każdemu kto spędza czas w okolicy, będzie tu tylko przejazdem, albo po prostu jest lokalsem. Miłej wycieczki i do zobaczenia na szlaku!